سیستم ویتالوک بر پایه  دانش تخصصی تیم مدیریتی در زمینه انفورماتیک با 24 سال تجربه و تخصص و همچنین استفاده از تیم پزشکی مجرب با سالها تجربه در زمینه خدمات اروژانسی در معتبرترین بیمارستان های کشور ، سعی بر آن داشته تا با ترکیب  علم پزشکی و همچنین تخصص تیم مدیریتی در زمینه انفورماتیک و بهره گیری از هوش مصنوعی روند ،تعریفی  متفاوتی را در  مراقبت از سلامتی بکار گیرد .
جمع آوری اطلاعات مورد نیاز تیم پزشکی با استفاده از اپلیکیشن و همچنین بهره گیری از هوش مصنوعی بمنظور تفکیک اطلاعات کاربران از یکدیگر و نتیجه گیری با استفاده از هوش مصنوعی ، نهایتا امکانی را در اختیار تیم پزشکی قرار می دهد تا بتوانند بر پایه اطلاعات خام اخذ شده ، وضعیت سلامتی و دارویی و همچین تغذیه ، روند سلامتی کاربران را گام به گام مورد نظارت قرار دهد .
 طبق بررسی های انجام شده نشان می دهد هیچ سیستم جامعی تا این سطح فراگیر برای کاربران موبایل وجود نداشته که بتواند داده های علائم حیاتی را با در کنار  داده های تغذیه یک کاربر و همچنین سوابق پزشکی ترکیب نموده و با استفاده از هوش مصنوعی و تحت نظارت تیم پزشکی بتواند نتیجه گیری های لازم را در غالب پیام های روزانه به کاربر ارائه نماید .


استفاده از خدمات عمومی سیستم مانند  اطلاع رسانی وضعیت اورژانسی به خانواده کاربران برای افرادی که دارای توان مالی پرداخت اشتراک ماهیانه نمی باشند   رایگان خواهد بود و این سرویس دهی بدون وقفه برای ایشان انجام می گردد .
امید است تا با توسعه روز به روز سیستم و تحلیل های پزشکی بتوان به مرحله ای دست یافت که پیش بینی های روند سلامتی کاربر بیش از 90% افزایش یافته و بتوان گام موثری در این راستا برداشت .

چشم انداز ما