سیستم ویتالوک بر پایه  دانش تخصصی تیم مدیریتی در زمینه انفورماتیک با 24 سال تجربه و تخصص و همچنین استفاده از تیم پزشکی مجرب با سالها تجربه در زمینه خدمات اروژانسی در معتبرترین بیمارستان های کشور ، سعی بر آن داشته تا با ترکیب  علم پزشکی و همچنین تخصص تیم مدیریتی در زمینه انفورماتیک و بهره گیری از هوش مصنوعی روند ،تعریفی  متفاوتی را در  مراقبت از سلامتی بکار گیرد .
جمع آوری اطلاعات مورد نیاز تیم پزشکی با استفاده از اپلیکیشن و همچنین بهره گیری از هوش مصنوعی بمنظور تفکیک اطلاعات کاربران از یکدیگر و نتیجه گیری با استفاده از هوش مصنوعی ، نهایتا امکانی را در اختیار تیم پزشکی قرار می دهد تا بتوانند بر پایه اطلاعات خام اخذ شده ، وضعیت سلامتی و دارویی و همچین تغذیه ، روند سلامتی کاربران را گام به گام مورد نظارت قرار دهد .
 طبق بررسی های انجام شده نشان می دهد هیچ سیستم جامعی تا این سطح فراگیر برای کاربران موبایل وجود نداشته که بتواند داده های علائم حیاتی را با در کنار  داده های تغذیه یک کاربر و همچنین سوابق پزشکی ترکیب نموده و با استفاده از هوش مصنوعی و تحت نظارت تیم پزشکی بتواند نتیجه گیری های لازم را در غالب پیام های روزانه به کاربر ارائه نماید .
استفاده از خدمات عمومی سیستم مانند  اطلاع رسانی وضعیت اورژانسی به خانواده کاربران برای افرادی که دارای توان مالی پرداخت اشتراک ماهیانه نمی باشند   رایگان خواهد بود و این سرویس دهی بدون وقفه برای ایشان انجام می گردد .
امید است تا با توسعه روز به روز سیستم و تحلیل های پزشکی بتوان به مرحله ای دست یافت که پیش بینی های روند سلامتی کاربر بیش از 90% افزایش یافته و بتوان گام موثری در این راستا برداشت .


درباره  ویتالوک

علائم حیاتی یکی از مهمترین ارکان ثبات سلامتی می باشد ، اولین گامی که مراکز درمانی در زمان مراجعه یک فرد بدحال انجام می دهند ، کنترل علائم حیاتی ایشان می باشد . مراکز اورژانسی در سراسر دنیا در زمانی اقدام به امداد رسانی  می نمایند که فرد بیمار به یا اطرافیان ایشان متوجه وخامت حال ایشان شوند . درزمانی که شخص قدرت تشخیص وخامت حال خود را بنا به دلایلی مانند کهولت سن نداشته باشد  ، و یا نتواند بدلیل جراحت وارده از حوادثی مانند بیهوشی ، سقوط ، . . .با مراکز اورژانسی تماس حاصل نماید و یا عدم اگاهی نسبت به بی ثباتی علائم حیاتی مانند فشار خون و ضربان قلب و دمای بدن و  . . . سبب میگردد تا شخص بیمار بدون توجه به این مسئله مهم از این موضوع عبور نماید و . . . .فرآیند امداد رسانی را مختل می نماید
تمامی این موارد می تواند تبعات سنگینی را در پایداری سلامتی بوجود آورد به همین منظور تیم کارشناسی و مدیریتی مجموعه ذخیره سازان با بهره گیری از بیش از دو دهه تجربه در صنعت انفورماتیک و همچنین ترکیب علم پزشکی و تجیهزات سخت افزاری به همراه هوش مصنوعی سعی بر آن داشته تا بتواند هشدار های لازم را در زمینه بی ثباتی علائم حیاتی قبل از بروز هرگونه اتفاق ناگوار به هموطنان خود ارائه نماید . این هشدار ها بر پایه نظارت های پزشکی از راه دور در  علائم حیاتی انجام می شود که این رصد نمودن علائم حیاتی در لحظه خواهد بود
ساعت های هوشمند امروزه بسیاری از موارد حیاتی و علائم آن را تحت پوشش قرار می دهند و وضعیت علائم حیاتی ایشان را به کاربران این ساعت ها اطلاع رسانی می نمایند . اما این امر به تنهایی کافی نبوده و می بایست علاوه بر اطلاع رسانی وضعیت علائم حیاتی ناپایدار به کاربر ، خانواده ایشان نیز در جریان جزئیات ناپایداری علائم حیاتی کاربر قرار گیرند .حضور تیم پزشکی مقیم و دائمی و نظارت ایشان بر علائم حیاتی کاربر سبب می گردد تا با اقدام به موقع از بروز هرگونه اتفاق ناگوار جلوگیری شود.
در یک نگاه کلان ، سیستم جامع ویتالوک به منظور شناسایی و ارزیابی علائم حیاتی در لحظه ، در کنار جمع آوری اطلاعات و وضعیت تغذیه کاربر از طریق فایل صوتی ارسالی کاربر به مرکز مانیتورینگ ، و همچنین دارو های مصرفی و همچنین گذشته پزشکی کاربر شامل سوابق بیماری ، زمینه های بیماری و مستعد بودن کاربر برای برخی از بیماری ها  ، مجموعه جامعی از اطلاعات را در اختیار پزشکان قرار می دهد تا بتوانند با تجمیع اطلاعات تصمیم گیری های منحصر بفردی را انجام دهند.

سیستم جمع آوری اطلاعات تغذیه کاربر ضمن تحلیل فایل صوتی تغذیه کاربر در هر روز ، میزان کالری ، چربی ، پروتئن ، و . . . را محاسبه نموده و ضمن تحلیل این مقادیر ، و با توجه به سوابق پزشکی کاربر توصیه هایی را در زمینه تغذیه انجام خواهد داد . این توصیه ها با ترکیبی از هوش مصنوعی ، تیم پزشکان تغذیه و متخصصین قلب و عروق و بصورت هوشمند انجام خواهد شد.
بعنوان مثال شخصی  در فایل صوتی تغذیه خود در  روز گذشته خود با ادبیاتی کاملا عامیانه اعلام نموده که " امروز 5 تا فنجون قهوه با دوستام خوردم " مصرف 5 فنجان قهوه در پرونده ایشان در تاریخ مذکور ثبت می گردد . حال این تغذیه بخصوص در کنار نمودار های فشار خون و ضربان قلب کاربر از طریق هوش مصنوعی تحلیل شده و مغایرت بارز نوع تغذیه و بیماری های کاربر را مشخص می نماید . این تشخیص کاملا مبتنی بر اعداد و ارقام ذخیره شده و تحت نظارت تیم پزشکی انجام می گردد .
و در نهایت سیستم از طریق اطلاع رسانی به کاربر اعلام می نماید " کاربر گرامی ، وجود بیماری فشار خون و تپش قلب در شما و میزان کافئین گرفته شده در 5 فنجان قهوه کاملا با روند سلامتی شما متناقض می باشد لطفا از ادامه این روند تغذیه اجتناب نمایید " .
افرادی که تمایل به کاهش وزن داشته نیز به همین ترتیب تغذیه خود را به سیستم اعلام و پس از آن با توجه به وزن های روزانه ای که در سیستم ثبت میگردد مفید و یا مضر بودن نوع تغذیه ایشان توسط تیم پزشکان تغذیه مشخص و به ایشان اطلاع رسانی میگردد .

همواره بانوان باردار در ریسک فشار خون قرار دارند ، سیستم جامع ویتالوک علاوه بر نظارت لحظه ای بر فشار خون ایشان ، تحلیلی بر سیستم تغذیه ایشان نیز داشته و ترکیب این دو را با یکدیگر در غالب مسیج های تندرستی و پزشکی به بانوان باردار و خانواده ایشان ارسال می نماید . بسیاری  از افراد جامعه که به تنهایی زندگی می نماید و خانواده ایشان بدلیل مشغله های کاری دور از منزل و یا در شهر یا کشور دیگری زندگی می نمایند نیازمند مراقبت می باشد . بدیهی است دوری از خانواده باعث بی تفاوتی به سلامتی ایشان نخواهد بود و سایر اعضاء خانواده در طی  روز نگران وضعیت سلامتی عزیزان خود می باشند که در منزل و یا به تنهاییی زندگی می نمایند . این سیستم بمنظور رفع نگرانی این عزیزان با رصد نمودن لحظه به لحظه بر وضعیت سلامتی ایشان علاوه بر گزارشان لحظه ای از سلامت بودن ایشان ، این اطمینان را می دهد که در صورت وخامت اوضاع جسمانی کاربران ، در کمتر از یک دقیقه خانواده ایشان را مطلع ساخته و لوکیشن کاربر را بمنظور هر تصمیمی در اختیار خانواده ایشان قرار دهد . برای  برخی از خانواده ها بدلیل هزینه های یک ساعت هوشمند توانایی خرید آن را نداشته باشند نیز راهی در نظر گرفته شده است . این عزیزان با نصب سیستم برای خانواده خود می توانند فشار خون ، قند خون و . . را بصورت دستی در سیستم وارد نمایند ، و در صورت شرایط بحرانی خانواده ایشان می تواند با ارسال درخواست اورژانسی تمامی اعضاء خانواده را از این وضعیت مطلع ساخته و لوکیشن خود را به ایشان اعلام نمایند .
سایر تحلیل های تغذیه ، دارویی ، سوابق بیماری و . . . کماکان به قوت خود باقی بوده و کاربر می تواند از تمامی قسمت های سیستم استفاده نماید .

درباره ما

همیشه در دسترس هستیم
تمام اطلاعات پزشکی تون تحلیل میشه
هر لحظه از وضعیت شون باخبرید
هر لحظه مراقب عزیزان تون هستیم